Akce s Diviznou

Máme rádi Modroočka, Alenku i Děti z Bullerbynu

srdce 1yPo včerejší návštěvě výstavy Helena Zmatlíková dětem na Chvalském zámku jsme zjistili, že se nám líbí všechny její obrázky! Výstava je krásná. Je poutavá, hravá a moc jsme si ji užili.

Kristýnce se nejvíc líbilo „ve škole“ se slabikáři a omalovánkami s nádhernými obrázky a tak si pro ten účel narazila i parádní kšiltovku, Kája, Danielka, Amálka a Lukášek ulovili ve sklepení zámku, v prostorách Dětí z Bullerbynu, všechny ryby, Amálku bavilo koukat z okna domečku a Miki se nám ve sklepě rovnou schoval. Áňa, Kubík a Míša na plátně nadšeně sledovali Domeček u tří koťátek a Lucinka byla okouzlená ze všech obrázků dětí i koček. Proč? No, protože mají přece krásné oči!

Kouzlo obrázků paní Heleny je trvalé. Je stálé. Na zámku jsme se usmívali všichni. Hezky se na nás dokonce usmíval i pán, kterému Kubík odešel omylem v jeho bundě a on na nás musel v recepci čekat, až se s ní přiženeme zpět.

Přejeme vám z Divizny dny plné úsměvů!

b02c1136 d387 4f5b b695 83e28b75ff09 IMG 7234

Byli jsme v divadle!

srdce 1xViděli jsme pohádku "Princezna Myší kožíšek" a byla super.
Stejně jako ostatní princezny a všichni ostatní včera v Divadle Horní Počernice, kam jsme si vyrazili!
Díky režisérce Evě Bartoňové a všem, kteří nejen divákům z Divizny, ale celému divadlu narvanému po střechu, na jevišti udělali radost.

Bety nás dokonce s princeznami vyfotila, Lucinka nestíhala a tak si dala s princeznami sólo. Danielce se líbila Lada, Lucce Lada a kuchtička Pepina a Lukáškovi, jak jinak, král Kazisvět!
Po krásné pohádce jsme vyrazili do klubovny, kde nás zachránila naše "princezna" Terezka a přinesla nám klíče, které jsme zapomněli.
A pak už se povídalo o divadelní pohádce Princezna Myší kožíšek,
o Vánocích, dárcích, o tom, co kdo měl dobrého na štědrovečerním stole...

Jak na nový rok, tak po celý rok. A co to znamená? My v Divizně budeme celý rok kulturní. A taky ponoření v pohádkách!

IMG 6849 b02c1136 d387 4f5b b695 83e28b75ff09

Adventní zpívání u kapličky

Pár fotek z druhé adventní neděle a Adventního zpívání u kapličky ve Svépravicích s Diviznou.

Děti byly nadšené a připadaly si v roli Majdina doprovodu jako hvězdy. Díky Majdě Moudré a vám všem, kteří jste za námi dorazili.

Přejeme krásné adventní dny a stejně milé zážitky.
Děti a dobrovolníci Divizna.

281774ef 8c4e 46fa b1db 769f03779453 b9800e56 4fb1 4c82 9aa7 910263ff1926

Advent je za dveřmi!

srdce 1xV Divizně jsme připravení. Pod odborným dohledem Terezky jsme včera vyráběli super adventní věnce.

Děkujeme Martině, mamince Danielky, která nám přivezla obrovskou tašku zelených korpusů. Dík patří i Bety. Skolila ji viróza, moc ji zdravíme, ale stejně nám stačila připravit
další várku věnců z materiálu z její zahrádky. Všechny jsme ozdobili, oblepili, upatlali se a obdivně zírali na Terezku a Péťu, které zbytek dekorací připevnily tavnou pistolí.

Jsme rádi, že po výstavě panenek máme v Divizně další dobrovolníky – sběratelku Jarušku a jejího muže Mirka. Další skvělé čerstvé posily jsou Soňa a Máťa. Okamžitě mezi nás zapadli! Máťa a Kája dokonce stačili během zdobení věnců složit několikrát puzzle.

Kubík vytvořil svícen pro maminku i pro babičku, Tomík nebyl moc  přesvědčený o tom, že by na jeho krásný věnec měly přijít i svíčky a Lukášek prohlásil, že „takovej věnec, ten se musí dlouho promejšlet!“

A aby nepřišel zkrátka náš nový toustovač, udělali Danielka s Páťou vafle s nutellou a medem. Navrch Danielka zručně nacákala kopec šlehačky. Byly báječné!

Přejeme z Divizny vám všem krásný nadcházející advent.

IMG 5176 IMG 5180

Výstava panenek v Divizně se povedla!

srdce 1yDíky všem, kdo jste se přišli podívat. Děkujeme sběratelkám Soně a Jarušce, které nám panenky ze svých sbírek laskavě zapůjčily. Děkujeme i našemu dobrovolníkovi Patrikovi. Přípravě výstavy věnoval spoustu času, poslední noci starostmi skoro nespal! Teď je šťastný, že výstava se líbí.

Přišly se podívat maminky s dětmi, ale dorazili i mnozí nadšenci, kteří sami panenky sbírají. Jedna ze sběratelek ušila kouzelné šaty na panenku Růženku. Další přispěli zajímavými poznatky o tom, co všechno sbírání panenek obnáší.

A kdo byl nejlepším průvodcem výstavy? Přece naše Danielka! Celou sobotu podávala k panenkám brilantní výklad! A moc ji to bavilo. Danielko, díky!

Těšíme se na další setkání s vámi.

e674ea21 ff8f 4e36 9619 3274e00046f7 f16f3554 604a 482f 988c f81f8543ece5