Příběhy našich dětí

Danielka

danielka

Je citlivá a všechno s námi prožívá. Přesně si pamatuje radosti a trable každého z nás a neváhá se na ně zeptat. Danielka miluje psy a doma má proto hned dva. Radost jí uděláte už jenom tím, že se s ní zastavíte na kus řeči. Zajímá se o všechno. Kde jste byli, jak bylo v práci, zda houby rostou nebo kdy se vypravíme na výlet?
srdce 1yPokud se něco připravuje v kuchyni, všechny děti se postupně vytrousí, ale Danielka zůstává. S trpělivým úsměvem práci dokončí, vůbec jí nevadí, že na to zůstala úplně sama a pak má navrch ještě radost, když ostatním chutná!

Lucka

lucka

Je to živel. Kamarádská, veselá, plná energie. Lucka je opravdový přírodní úkaz, který i když ujde pár kilometrů v náročném terénu, vrhne se na vás s dotazem: „Půjdem si zatancovat“? srdce 1yLucinky je všude plno a její postřehy a vtipné glosy nepřehlédnete. Také je jí ale vlastní poměrně slušná výše soustředění. Je šampionkou v skládání puzzle. Otevřete před ní puzzle a nemáte šanci! Pečlivě skládá kousek po kousku a nepřestane, dokud finální obrázek nemá vcelku. Lucinka vám zaručí, že se nudit nikdy nebudete. Nebojí se, nestydí, slovo tréma je jí cizí. Je to vážně parťák do nepohody!

Ondra

ondra

Patří k nově příchozím, ale je to stabilní člen týmu. Neunikne mu ani jeden výlet, jediná akce. Smůlu má Divizna pouze tehdy, pokud někde hraje Sparta! V takovém případě Ondra nahodí sparťanskou šálu a vyráží se svým strejdou na Letnou!
Ondra je trpělivý a miluje koláče. Zvlášť po těch s lahodnou tvarohovou náplní se může utlouct. Naše dobrovolnice Bára mu před časem koupila sparťanské tričko a od té doby je pro Ondru Bůh! Jinak nás ale v Divizně má rád úplně všechny. srdce 1x

Lukášek

lukasek

Lukáš je sluníčko, pohodář, velký showman a pěvecký talent. Se zdravotním postižením se v životě pere statečně. Pomáhá mu v tom laskavé srdce a hlavně – obrovský smysl pro humor!
Některé z jeho hlášek jsou nezapomenutelné. Například: „No jóo, tak chybička se holt vloudila!“ V okamžiku, kdy nás už podvacáté v autě naváděl ke svému domu a stále jsme v ulicích nemohli trefit tu pravou.
S naší zpěvačkou Majdou Moudrou, studentkou Pražské konzervatoře, nacvičil Lukáš Tichou noc na Adventní koncert. Pro Jarní zpívání si s dobrovolníkem Sebastianem připravili Svěrákovo Dělání. srdce 1xByl to zážitek. Nejen pro krásu jejich hlasů, ale hlavně proto, že zpívali před tolika lidmi.
A společně.

Terezka

terezka

V Divizně patří ke stálicím. Terezka miluje kreslení a vyniká hlavně dokonalou péčí o svou panenku. Má pro ni nejen kočárek, ale dokonce i autosedačku a mrňavou vanu. Kdykoli mezi nás přijde maminka s malým dítětem, můžete se vsadit, že Terezka bude okamžitě s láskyplnou péčí jezdit s kočárkem kolem.srdce 3x
Je veselá a žije ve svém světě nekonečné fantazie. Pokud vás do něho pustí, je vám v něm moc fajn! Zjistíte, že Terezka je skvělá a oddaná kamarádka s osobitým náhledem na dění kolem sebe. Momentálně se učí v speciální internátní škole v Mělníku, a kdykoli se zastaví, udělá nám radost.

Deniska

deniska

srdce 1xDeniska má v sobě kouzlo osobnosti a nekonečný optimismus. Je spíše tišší, ale pokud se kolem něco zábavného děje, vezměte jed na to, že Deniska žádnou srandu nezkazí. Má cit pro barvy a módní trendy. Pokud se chystáte někam do společnosti, omrkne vás a neváhá vám připomenout, že barvu šátku můžete zvolit jinou. A má pravdu!
Deniska tvoří takřka nerozlučnou dvojici s naší dobrovolnicí Terezkou. Holky se poznaly už v době, kdy Terezka chodila na základní a začínala u nás dobrovolničit. Dnes je Terka ceněnou floristkou, získala dokonce hlavní cenu ve floristické soutěži Sollertia, kterou přebírala v Brožíkově síni Staroměstské radnice. Jejich kamarádství ale drží stále. Terezka říká, že jí přátelství s Deniskou a její rodinou baví. Navíc jí prý i moc obohacuje život.
(Na snímku s Terezkou. Deni má růžovou mikinu)

Kristýnka

kristynka

S nadšením se vrhá do všech aktivit, které si naplánujeme. Miluje hudbu a moc ráda pozoruje, když někdo tančí. Dokonce se čas od času i přidá. Kristýnka měla poslední dobou zdravotní potíže, pro které byla nutná i hospitalizace v nemocnici. O to více nás potěšila tím, že jakmile to bylo jen trochu možné, přála si jít do Divizny!
Dobře víme, čím jí uděláme radost úplně největší – jsou to senzační kuřecí řízky Páji a skvostný štrúdl Katky, protože Kristýnka srdce je požitkář, který umí gurmánský zážitek ocenit úsměvem a nesmělým pohlazením. Kristýnka je nesmírně statečná. Je to životní bojovník.

Lenka

lenka

Je upřímná, dobrosrdečná a dění kolem sebe umí komentovat s ironickým nadhledem. Je upoutaná na vozíku a přímo zbožňuje jakékoli výtvarné činnosti. Malování, stříhání, lepení, obkreslování – to potom Lenka ani nedutá a pečlivě tvoří svá malá a super hezká výtvarná dílka. Občas s maminkou i napečou nějakou dobrotu a právě tak to nikdy nemá chybu!
Lenka s Diviznou poprvé v životě navštívila divadelní představení. Byl to Král zlodějů v Divadle Horní Počernice a Lenka celou dobu sledovala dění na jevišti bez hnutí. Byla úplně okouzlená!
„Bylo to úžasné, úplně fantastické!“, prohlásila a tak jsme jí slíbili, že se kulturně určitě povzneseme ještě víc a záhy do divadla na nějakou pěknou pohádku opět vyrazíme. Pochopili jsme, že divadlo je Lenčin svět.

srdce 3x

(Na snímku s dobrovolnicí Kájou)